Dodatkowe korzyści z kart kredytowych

Spośród wszystkich produktów bankowych, chyba najgorszą opinią cieszą się karty kredytowe. Zdecydowanie niesłusznie. To idealne produkty dla osób, które posiadają stabilne dochody i są w stanie panować nad własnymi finansami. Opanowanie działania karty kredytowej czasem jest trudne, jeśli jednak sobie z tym poradzimy, to śmiało możemy korzystać z dodatkowych zalet, z jakimi połączone są karty kredytowe. Oto najpopularniejsze z nich.

Podstawową zaletą kart kredytowych jest, obok darmowego kredytowania dzięki okresowi bezodsetkowemu: https://pamietnikwindykatora.pl/jak-dziala-okres-bezodsetkowy-na-karcie-kredytowej/, możliwość budowania pozytywnej historii kredytowej, która będzie procentowała w przyszłości. Czasem karty kredytowe oferowane są osobom z niskimi dochodami, a nawet studentom. Co prawda liczyć możemy wtedy raczej na niski limit kredytowy, jednak jego otrzymanie umożliwia nam budowanie historii rzetelnego kredytobiorcy. Już kilkumiesięczne spłacanie terminowo karty kredytowej jest w stanie zagwarantować nam otrzymanie lepszych warunków kredytu gotówkowego w naszym banku.

Spora część kart kredytowych połączona jest jednocześnie z dodatkowymi programami pozwalającymi zbierać na przykład mile (razem z liniami lotniczymi) czy też specjalne punkty (na przykład program Payback) które możemy później wymienić na specjalne nagrody. Z reguły korzystanie z takich kart nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, a możemy zyskać atrakcyjne nagrody warte nawet kilkaset złotych w ciągu roku! Oczywiście w tej kategorii wszystko zależeć będzie od wygenerowanego obrotu, bowiem zazwyczaj każda wydana złotówka zwiększa ilość punktów nam przyznanych.

Bardzo modnym sposobem zachęcania klientów do korzystania z kart kredytowych jest również oferowanie specjalnych zniżek na przykład w sklepach z odzieżą czy też w restauracjach. Specjalnie przygotowane karty kredytowe oferują możliwość zapłacenia od razu niższego rachunku lub też część zapłaconego przez nas rachunku jest po jakimś czasie zwracana na nasze konto bankowe. Również i w tym przypadku oszczędności mogą wynosić nawet kilkaset złotych w ciągu roku! Jedynym warunkiem jest oczywiście korzystanie z ofert połączonych z naszą kartą kredytową.

W przypadku niektórych kart kredytowych liczyć możemy na dodatkowe bezpłatne ubezpieczenie. Czasem jest to jedynie ubezpieczenie karty kredytowej, jednak niektóre banki, szczególnie w ofertach promocyjnych są w stanie zaoferować nawet dodatkowe ubezpieczenie. Swego czasu jeden z banków zaproponował nawet ubezpieczenie na życie połączone z kartą kredytową. Produkty tego typu warte są zainteresowania, jeśli mamy nieco czasu by je znaleźć – dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie promocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *