Zapewnij dziecku maksymalną możliwą ochronę!

Posiadanie dziecka to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim ogromny obowiązek i ciężar odpowiedzialności za jego bezpieczeństwo każdego dnia. Po narodzeniu się potomka rodzice zastanawiają się, jak mogą zwiększyć poziom jego bezpieczeństwa nie tylko w domu, ale i poza nim. Jest to trudne – na dziecko czyha tyle niebezpieczeństw! Dlatego warto chronić jego zdrowie, życie oraz przyszłość finansową poprzez wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Ciekawe modele ubezpieczeń dla dzieci

Gdy maluch przebywa stale ze swoimi rodzicami, czują oni ogromną presję o zapewnienie mu maksimum bezpieczeństwa, a zatem reagują na każdy najmniejszy sygnał dotyczący tego, że z maluchem dzieje się coś niedobrego. Jednak ten okres szybko mija, dziecko staje się coraz bardziej samodzielne, a co za tym idzie – należy je coraz częściej wypuszczać w świat i pozwolić również innym osobom przejmować nad nim opiekę. Do czasu, aż dziecko dorośnie, zacznie spędzać więcej czasu z rówieśnikami i wówczas stopień kontroli rodzica nad dzieckiem drastycznie się zmniejsza. Polisa dla dziecka jest jednym ze sposobów zabezpieczenia jego zdrowia, życia, a także przyszłości finansowej. Gdy dziecko zaczyna powoli oddalać się od rodziców, ich możliwości kontrolowania jego bezpieczeństwa fizycznego zmniejszają się – choć i pełna obecność rodziców przy dziecku też nie daje stuprocentowej pewności bezpieczeństwa. Obecnie istniejące modele ubezpieczeń oszczędnościowych polegają na nieco wyższych składkach, ale też roztaczają nad dzieckiem znacznie szerszy parasol ochronny niż klasyczne ubezpieczenie na życie. Pozwalają one wypłacić środki w razie uszczerbku na zdrowiu, ale również zabezpieczają przyszłość dziecka przez wypłatę uzbieranej sumy, gdy ukończy ono 18 lat lub skończy studia.

Skuteczny sposób zabezpieczenia przyszłości dziecka

Nie zawsze rodzic ma możliwość trzymać dziecko za rękę i uchronić go przed całym złem, które go spotyka. Oczywiście dbanie o jego fizyczne bezpieczeństwo powinno być dla każdego rodzica priorytetem, ale polisa dla dziecka na ubezpieczenie oszczędnościowe nie jest bez znaczenia – na te sytuacje, których rodzic nie jest w stanie przewidzieć ani im zapobiec. Comiesięczne odkładanie niewielkiej kwoty jest dużo łatwiejsze w dobie świadczenia 500+ na każde dziecko. Przynajmniej część z tej sumy warto przeznaczyć na dobrą polisę, aby mieć pewność, że za kilkanaście lat dziecko czeka o wiele łatwiejszy start w życie niż jego rodziców! Ważnym elementem dobrej polisy ubezpieczeniowej jest brak konieczności opłacenia podatku od dochodów kapitałowych, a także gwarancja dalszego, automatycznego opłacania składek w sytuacji trudnej – gdyby zabrakło rodziców lub gdyby sami nie byli w stanie zarobić na opłacanie składek. W młodszym wieku dziecko może być rozczarowane tym, że jego rodzice niekiedy odmawiają mu kolejnych zabawek czy gadżetów. W przyszłości, gdy dorośnie, zrozumie jednak z pewnością, że rodzice wykonali kawał dobrej roboty, oszczędzając na ubezpieczenie przez wiele lat, aby w przyszłości mogło ono spożytkować pieniądze na to, co naprawdę ważne, i to, co naprawdę przyniesie mu profity w życiu – na przykład mieszkanie, samochód czy studia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *