Tani sprzęt poleasingowy – gdzie go znaleźć?

Chcesz kupić samochód, maszyny budowlane lub inne używane wyposażenie dla swojej firmy bądź na potrzeby prywatne? Atrakcyjną opcję stanowi sprzęt poleasingowy. Licytowanie przedmiotów pochodzących z leasingu pozwala nabyć ruchomości utrzymane w dobrym stanie technicznym za naprawdę niewygórowaną cenę. Gdzie jednak znaleźć tego typu oferty? Przeczytaj artykuł, dowiedz się, na czym dokładnie polegają aukcje poleasingowe, jak przebiegają oraz jakie rzeczy możesz w ten sposób kupić.

Szukasz sprzętu poleasingowego w dobrej cenie?

Leasing w Polsce cieszy się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ pozwala przedsiębiorstwom kupować samochody, maszyny lub inny sprzęt na raty bez wpływu na zdolność kredytową firmy. Ta forma finansowania dodatkowo pomaga zoptymalizować koszty podatkowe przy prowadzonej działalności gospodarczej.

Umowy najczęściej trwają około 3-4 lata. Po tym czasie przedmiot leasingu może zostać wykupiony przez leasingobiorcę lub wraca do firmy leasingowej. W tym drugim przypadku używane mienie najczęściej wystawione jest na aukcje poleasingowe. To właśnie one stanowią doskonałą okazję, aby kupić potrzebne pojazdy bądź sprzęt w niskich cenach (nawet za 25% wartości rynkowej).

Przedmioty poleasingowe były wprawdzie użytkowane, ale okres ich eksploatacji był na tyle krótki, że zazwyczaj pozostają w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Jednocześnie warto podkreślić, że leasingodawcy dbają o serwis wynajmowanego mienia. To zapewnia dokładnie udokumentowaną historię napraw (systematyczne przeglądy, pieczątki z ASO w przypadku samochodów).

Aukcje poleasingowe przez wiele osób traktowane są jako bezpieczniejsza opcja transakcji niż poszukiwanie podobnego sprzętu na rynku wtórnym u prywatnych właścicieli. Przedsiębiorcy kupujący środki trwałe z aukcji poleasingowych mogą otrzymać fakturę i odliczyć podatek VAT. Warto podkreślić, że pewne poleasingowe maszyny czy samochody nadal podlegają gwarancji producenta.

Czym dokładnie są aukcje poleasingowe? Jak przebiegają?

Aukcje poleasingowe to giełdy, z których mogą korzystać osoby prywatne oraz przedsiębiorcy (jedynym warunkiem jest ukończone 18 lat). Obecnie większość z nich odbywa się online. Zasada działania jest bardzo prosta. Sprzedawcy wystawiają przedmiot wraz z opisem rzeczoznawcy. Kupujący akceptują regulamin aukcji, analizują opisy, wybierają sprzęt i licytują. Gdy wygrają, sprzedawca ma 72 godziny, aby zaakceptować złożoną ofertę. Po akceptacji, wpłacają pieniądze i mogą odebrać wylicytowany sprzęt poleasingowy.

Co możesz kupić na aukcjach poleasingowych?

Na aukcjach poleasingowych możesz kupić m.in.:

 • samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe,
 • autobusy,
 • motocykle,
 • naczepy i przyczepy,
 • maszyny rolnicze (ciągniki, kombajny, agregaty uprawowo-siewne, opryskiwacze, rozsiewacze nawozów itp.),
 • sprzęt budowlany (koparki, koparko-ładowarki, walce itp.),
 • maszyny przemysłowe,
 • sprzęt medyczny,
 • komputery, laptopy, plotery i inny sprzęt IT,
 • wyposażenie magazynów (regały, wózki widłowe).

Szukasz konkretnego pojazdu lub maszyny?

Poszukujesz konkretnej marki i modelu samochodu lub maszyny, której potrzebujesz w swojej firmie bądź gospodarstwie rolnym? Internetowe aukcje poleasingowe to doskonały sposób, aby kupić potrzebny sprzęt w niskiej cenie. Często jednak w bazie pojawia się bardzo dużo ofert sprzedawców. Zależy Ci na czasie i nie chcesz poświęcać długich godzin na analizowanie kolejnych podstron ze zdjęciami i opisami przygotowanymi przez rzeczoznawców? Wcale nie musisz tego robić! Twórcy akcji udostępniają wygodne wyszukiwarki ułatwiające to zadanie.

Możesz zawęzić wyniki do rodzaju sprzętu (np. samochodów osobowych, przyczep i naczep czy maszyn rolniczych). Kategorie dodatkowo są podzielone na podkategorie, aby każdy użytkownik mógł szybko odnaleźć oferty przedmiotów, które spełniają jego oczekiwania.

Chcesz kupić samochód? Możesz zaznaczyć:

 • cenę („od – do”),
 • rok produkcji,
 • markę,
 • lokalizację (województwo, w którym znajduje się siedziba sprzedawcy),
 • rodzaj paliwa (benzyna, olej napędowy, hybryda, elektryczny, benzyna + gaz),
 • skrzynię biegów (manualna, półautomatyczna, automatyczna).

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Zainteresowała Cię możliwość zakupu używanego auta, maszyny lub innego sprzętu w niskiej cenie? Chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie przebiega licytowanie, czy niezbędna jest kaucja lub jak zarejestrować się w serwisie? Zarządzający aukcjami poleasingowymi przygotowują wiele informacji dla użytkowników. Możesz skontaktować się z infolinią. Pomocne będą także profile w Social Media, poradniki i FAQ. Sprawdź i skorzystaj z licytacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *