Pozycjonowanie – czym jest SEO?

W dobie komputerów i internetu posiadanie strony internetowej nie jest czymś wyjątkowym. Nasza szansa na rozwój działalności wręcz drastycznie maleje, gdy nie istniejemy w sieci.

Dlaczego strona internetowa jest ważna?

Niezależnie od tego, co robimy: czy prowadzimy własną firmę, czy też dowolne działania społeczne chcemy zostać zauważeni przez jak największą ilość osób. W obecnych czasach większość spraw załatwiamy przez internet, dlatego korzystamy głównie z usług tam znalezionych. Właśnie z tego powodu, by zwiększyć zasięg swoich działań dobrze jest założyć stronę internetową. To jednak nie wszystko; jeśli ma ona być widoczna musi być odpowiednio prowadzona.

Jak zdobyć popularność w sieci?

Przede wszystkim trzeba się zastanowić, co zrobią ludzie, by znaleźć świadczone przez nas usługi. Najczęstszym sposobem na zdobycie informacji w sieci jest użycie wyszukiwarki internetowej. Wpisując tam dowolne hasło uzyskamy spis stron, na których znajdziemy to, co nas interesuje. Strony te są ułożone według „trafności” więc na górze (wśród najczęściej wybieranych) są te, które najlepiej spełniają kryteria optymalizacji. Prowadząc stronę warto stosować zasady, dzięki którym będzie ona jak najwyżej wśród wyszukanych.

Czym jest pozycjonowanie?

Przeglądarka internetowa podczas wyszukiwania stron uwzględnia występowanie słów kluczowych, czyli tych wpisanych w wyszukiwarkę. Ze względu na to treść na stronie powinna być stworzona tak, by fraz, które mogą zostać użyte do jej znalezienia było jak najwięcej. Większość przeglądarek nie uwzględnia odmiany więc najlepiej jest tworzyć zdania tak, by najważniejsze hasła były w odpowiedniej formie.

Popularność strony zwiększa też obecność linków do stron pokrewnych, ale częściej odwiedzanych. Dzięki nim osoby używające tej drugiej strony trafiają też do nas.

Pozycjonowanie to nic innego, jak zwiększanie liczby odbiorców strony internetowej, przez dostosowanie treści do zasad wyszukiwania w danej przeglądarce. Działanie to tylko pozornie wydaje się proste, jednak warto poświęcić czas na optymalizację strony, jeśli zależy nam na popularności w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *