Kancelaria prawno-podatkowa – dlaczego to dobry wybór?

Niemal każda firma decyduje się na współpracę z kancelarią prawną zamiast zatrudniać prawnika na etat. Tymczasem coraz większe wymogi prawa podatkowego sprawiają, że firmy muszą realizować zupełnie nowe obowiązki bądź takie, z których dotychczas były zwolnione. Dlatego też niektórzy prawnicy łączą siły i proponują swoim klientom porady z zakresu każdej dziedziny prawa, w tym prawa podatkowego. Sprawdzamy, dlaczego warto skorzystać z ich usług.

Prawo podatkowe dla specjalistów

Prawnicy zwykle od podszewki znają prawo gospodarcze, jednak prawo podatkowe często jest im obce. W związku z tym nie udzielają oni porad z tego zakresu, choć klienci coraz częściej wymagają także tego rodzaju pomocy. Jeszcze do niedawna chcąc udać się po profesjonalne porady prawa podatkowego, należało skontaktować się z doradcą podatkowym bądź prawnikiem specjalizującym się w tej dziedzinie. Oznaczało to konieczność współpracy z dwoma podmiotami: jednym świadczącym usługi prawne, drugim udzielającym porad podatkowych. Tymczasem dla wielu firm było to niekorzystne, gdyż dwukrotnie musiały one przygotowywać dokumentację oraz przekazywać wszystkie potrzebne informacje.

Wszystko w jednym miejscu

W celu usprawnienia pracy własnej oraz klientów prawnicy i doradcy podatkowi łączą siły i tworzą kancelarie prawno-podatkowe. Firmy znajdą tam to, czego szukają, czyli z jednej strony porad prawnych, z drugiej zaś podatkowych. Obsługa prawna Wrocław może być więc świadczona kompleksowo, bez konieczności nawiązywania współpracy z kilkoma podmiotami. Pozwoli to przede wszystkim zaoszczędzić czas, ale i pieniądze. Warto pamiętać, że przepisy podatkowe nie są proste w interpretacji, a ich zmiany zwykle nie są przyjazne firmom. Stąd też zachodzi konieczność zadbania nie tylko o obsługę prawną (z czego niemal wszystkie firmy doskonale zdają sobie sprawę), ale i w kwestiach podatkowych. Co więcej, nawet podmioty zewnętrze prowadzące księgowość firmy w rzeczywistości nie są uprawnione do udzielania porad podatkowych, jeśli nie są w nich zatrudnieni doradcy podatkowi. Dlatego też o wiele lepiej jest zaufać profesjonalistom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *