Jak znaleźć i zarezerwować lot za mniej niż 100 złotych?

Niemal w każde miejsce na świecie można dolecieć za niewielkie pieniądze. Trzeba tylko wiedzieć, co zrobić, by kupić tanie bilety lotnicze oraz gdzie i kiedy szukać tanich lotów. Ten poradnik pomoże zarezerwować pierwsze podróże za bezcen i pokaże, jak wyszukiwarka lotów może ułatwić wyszukanie najlepszych okazji zarówno początkującym turystom, jak i doświadczonym podróżnikom.

Gdzie znaleźć loty za mniej niż 100 złotych?

W Internecie istnieją serwisy, które gromadzą najlepsze okazje ze wszystkich linii lotniczych. Najłatwiejsze w obsłudze są tzw. wyszukiwarki lotów, które nie tylko wyświetlają najlepsze oferty, ale także dopasowują je do oczekiwań szukającego. Taką wyszukiwarką jest m.in. strona eSky (www.esky.pl/wyszukiwarka-lotow), która publikuje najtańsze oferty lotów w zakładce „Okazje”. Można sortować je według ceny, tak, by na początku pojawiały się te najtańsze, pozwalające za zakup biletów lotniczych w obie strony za nie więcej niż 100 złotych. Aby być na bieżąco z ofertami, dobrze jest zapisać się do newslettera porównywarki lotów i otrzymywać nowe oferty prosto na maila.

Najlepszy czas na szukanie tanich biletów lotniczych

Optymalny moment na rozpoczęcie poszukiwań tanich lotów to ok. 3-4 miesiące przed planowaną datą wylotu. Ważne jest, że dopiero gdy znajdziemy ofertę spełniającą nasze wymagania, a następnie zarezerwujemy miejsca, będziemy mieli pewność co do terminu podróży. Oferty lotów za mniej niż 100 zł obowiązują bowiem w konkretne dni, a zmiana daty powoduje wzrost kosztów. W przypadku, gdy przegapimy najlepszy moment na rezerwację (warto takie idealne momenty śledzić na stronach takich jak wspomniana już wyszukiwarka tanich lotów eSky https://www.esky.pl/tanie-loty), możemy jej dokonać w późniejszym czasie po wyższej cenie lub mieć nadzieję na pojawienie się oferty last minute. Taka oferta również jest znacznie tańsza niż standardowa, jednak czekając na jej pojawienie się, nie będziemy mieli pewności, czy uda się kupić bilety w wybranym terminie.

Rezerwacja miejsc w samolocie

Najlepszą odpowiedzią na pytanie „jak zarezerwować lot za mniej niż 100 złotych?” jest jedno słowo: szybko! Miejsca w maszynach tanich linii lotniczych wyprzedają się bowiem w szybkim tempie, szczególnie gdy oferta jest wyjątkowo tania lub zapewnia przelot w szczególnie atrakcyjne miejsce. Rezerwację biletów lotniczych ułatwi wyszukiwarka lotów, która pozwoli zaoszczędzić czas i dokonać wszystkich formalności za jednym razem. Korzystanie z niej opłaca się szczególnie wtedy, gdy rezerwujemy bilety na lot z przesiadką obsługiwany przez dwóch lub więcej różnych przewoźników. W takiej sytuacji dzięki rezerwacji na stronie wyszukiwarki w razie opóźnienia pierwszego samolotu bilet na drugi nie przepada, a dodatkowo rezerwujemy oba loty taniej niż u przewoźnika.

Co zrobić, by móc znaleźć i kupić bilety na tani lot?

Rezerwacja lotu za mniej niż 100 złotych wygląda zupełnie inaczej niż planowanie wakacji w tradycyjny sposób, dlatego warto zawczasu się na to przygotować. Po pierwsze, szukając tanich biletów lotniczych, nie mamy dużego wyboru terminów, bo najniższe ceny obowiązują tylko w przypadku konkretnych lotów z konkretną datą odlotu i przylotu. Dlatego najlepiej jest być elastycznym co do daty podróży i dopasować datę urlopu do terminu lotu, a nie odwrotnie.

Ogromnym plusem będzie też elastyczność co do miejsca – zarówno startu, jak i lądowania. Jeśli mamy upatrzony kierunek, w którym chcielibyśmy lecieć, musimy przygotować się na ewentualny wylot z innego lotniska niż to, do którego jest nam najbliżej. W takiej sytuacji konieczny będzie dojazd do danego portu lotniczego. Choć wiąże się to z kosztami, niska cena przelotu, którą gwarantuje wyszukiwarka lotów, i tak pozwoli zmniejszyć koszt podróży do minimum. Jeśli z kolei nie jesteśmy przywiązani do żadnej konkretnej destynacji, możemy po prostu wybrać tę, która jest najtańsza. Połączymy wtedy spontaniczny urlop w pięknym miejscu z ekonomicznym podróżowaniem.

Aby tani lot okazał się w rozrachunku naprawdę tani, warto zrezygnować ze wszelkiego zbędnego bagażu, a najpotrzebniejsze rzeczy spakować do torby podręcznej. Większość linii pozwala na wniesienie jej na pokład w cenie biletu, a dodatkowy bagaż wymaga zazwyczaj dopłaty, która zwiększyłaby całkowity koszt podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *