ITMAGINATION kreuje przestrzeń dla innowacji

Można powiedzieć, że innowacja to esencja przedsiębiorczości. Kreuje przewagę konkurencyjną i pozwala zyskać większą swobodę działania. Jednym z bardziej podatnych na innowacje obszarów, jest tworzenie i wdrażanie dedykowanych rozwiązań informatycznych. Co sprawia, że warto współpracować ze specjalistą w tej dziedzinie?

Predyspozycje do innowacji

Dyskutując na temat innowacji, można spotkać się z poglądem, że innowacyjne mogą być tylko tzw. smart organizacje, zdolne do nieprzerwanego generowania i wdrażania rozwiązań kreujących przewagę konkurencyjną. Wymaga to szeregu specyficznych umiejętności, w tym aktywizacji potencjału innowacyjnego, uruchomienia kreatywności oraz twórczego myślenia. Potrzebni do tego są ludzie o predyspozycjach wizjonerskich, zespół innowatorów oraz szeroka wiedza na temat dostępnych technologii, otoczenia organizacji i kierunków, w jakich się zmienia. Równie istotna jest znajomość potrzeb klientów oraz trendów, w których partnerzy będą ewoluować. Wynikający z takich predyspozycji potencjał powinien zostać spięty procesowo i technicznie w sposób, który pozwoli stworzyć innowacje w postaci dedykowanego rozwiązania informatycznego.

Doświadczenie, z którego możesz skorzystać

Budowa wszystkich niezbędnych kompetencji wewnątrz organizacji może okazać się czasochłonna i kosztowna. Dlatego warto skorzystać z doświadczenia ekspertów w aktywizowaniu potencjału innowacyjnego, takich jak zespół konsultantów ITMAGINATION. Współpraca z tą firmą jest tym bardziej interesująca, że jako partner w innowacyjnym duecie, wnosi do procesu kompletne kompetencje technologiczne. Nie bez znaczenia jest również możliwość elastycznego skalowania zaangażowania specjalistów i zespołów ITMAGINATION. Daje to partnerom pełną kontrolę nad kosztami i czasem realizacji projektu. W ciągu ostatniej dekady firma nawiązała owocną współpracę ze znanymi międzynarodowymi korporacjami. Dzięki temu dysponuje bogatym portfolio imponujących, wdrożonych dedykowanych rozwiązań IT. To ogromna przestrzeń do inspiracji.

Otwarta przestrzeń dla innowacji

Podstawą współpracy innowatorów, w modelu ITMAGINATION, jest zaufanie i profesjonalizm. Stanowią one fundament silnej relacji, która aktywizuje otwartą kooperację. Kompleksowa wiedza techniczna zespołu konsultantów w połączeniu z kompetencjami partnera pozwala wspólnie generować nowe pomysły, których celem jest poprawa i usprawnienie funkcjonowania biznesu. Interorganizacyjne zespoły, składające się ze specjalistów obu stron, to świetny sposób na swobodną interakcję osób zaangażowanych w projekt. W takich okolicznościach łatwiej o interesujące pomysły, uwagi i konstruktywną krytykę. Ukształtowane w taki sposób środowisko to idealne pole do kooperacji na zasadach czerpiących z metodologii Design Thinking. Profesjonalizm i zaufanie zdecydowanie ułatwiają etap kreowania strategii, odkrywania i planowania innowacji. Oprócz tego nawiązane w trakcie relacje zawsze procentują na etapie wdrażania zaplanowanych działań.

ITMAGINATION umożliwia przemianę idei w rzeczywiste rozwiązania informatyczne. Dzięki zaangażowaniu firmy powstają nowe, lepsze produkty i usługi. Optymalizacja wdrożonych rozwiązań jest możliwa również na etapie użytkowania w ramach metody DevOps. W ten sposób organizacja zyskuje partnera, nie tylko w procesie budowania przewagi konkurencyjnej, ale także w dążeniu do jej utrzymania i pogłębiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *