Gdzie pożyczyć pieniądze przed świętami? Najlepsze oferty w grudniu 2019

Pożyczka może być dobrym sposobem na sfinansowanie zakupu prezentów i innych wydatków związanych ze świętami. Sprawdziliśmy, gdzie można szybko i tanio pożyczyć większą kwotę, a potem spłacić ją w co najmniej kilku przyjaznych ratach.

Grudzień to prawdziwe wyzwanie finansowe dla wielu polskich rodzin. Z roku na rok trzeba przeznaczać coraz większe sumy na organizację rodzinnych świąt. Nadchodząca Wigilia i Boże Narodzenie mogą być wyjątkowo drogie ze względu na wysoki wzrost cen żywności w ciągu ostatniego roku. Na szczęście zwiększone wydatki można łatwo sfinansować pożyczką. Z każdej strony bombardują nas reklamy pożyczek świątecznych. Nie oznacza to jednak, że wszystkie one są tak samo korzystne.

Gdy pieniądze potrzebne są szybko

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że robimy zakupy przez Internet, załatwiamy coraz więcej spraw urzędowych online, a nawet przez Internet rozliczamy podatki. Dlaczego więc nie mielibyśmy w ten sam sposób pożyczać pieniędzy? Cyfryzacja jest przecież faktem i obejmuje coraz więcej obszarów naszego życia. To właśnie sektor finansowy uważany jest za jeden z najbardziej innowacyjnych i ucyfrowionych. Można zatem mniemać, że z zaciągnięciem pożyczki online nie powinno być problemu. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy potrzebujemy szybko pieniędzy, a często ma to miejsce właśnie w grudniu.

Przygotowując święta i prezenty dla najbliższych, może się nagle okazać, że wyczerpał się nasz świąteczny budżet. Wtedy trzeba zdobyć nowe środki z dnia na dzień. Niestety, może nas spotkać niespodzianka. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie banki udzielają pożyczek całkowicie online. Dotyczy to szczególnie nowych klientów. W tej sytuacji warto sprawdzić, jakie instytucje finansowe oferują pożyczki przez Internet i nie wymagają przy tym wizyty w placówce. Gdzie zatem czeka na nas najtańsza pożyczka ratalna online, którą w dodatku otrzymamy bardzo szybko?

Założenia i wyniki rankingu – grudzień 2019 rok

Porównywarki finansowe przygotowały rankingi pożyczek, które można w całości zaciągnąć przez Internet w grudniu 2019 roku. Przyjrzyjmy się jednemu z zestawień – autorstwa Comperii. Założono w nim, że chcemy pożyczyć 5 000 zł na 12 miesięcy. Aby uprościć porównanie i uczynić je bardziej przejrzystym, przyjęto, że klient rezygnuje z ubezpieczenia pożyczki.

Przygotowując ranking, autorzy skorzystali z danych, które dostępne są na stronach internetowych analizowanych instytucji finansowych. Widzimy tylko te informacje, które są dostępne potencjalnym pożyczkobiorcom jeszcze przed wysłaniem wniosku o pożyczkę. W rankingu zwrócono uwagę między innymi na szybkość pozyskania pieniędzy, na to, jak bardzo skomplikowane są formalności i czy trzeba dostarczyć zaświadczenie o zarobkach. Zostały oczywiście przeanalizowane także koszty pożyczenia pieniędzy i warunki, jakie musi spełnić pożyczkobiorca.

Poniżej przedstawiamy wyniki rankingu. Oferty zostały uszeregowane od najtańszej do najdroższej, co odzwierciedla między innymi wysokość raty miesięcznej.

Comperia.pl
Comperia.pl

Hapipożyczki liderem rankingu

Zwycięzcą rankingu Comperii okazała się oferta marki hapipożyczki. Należy podkreślić, że mamy tu do czynienia z ofertą specjalną, która została przygotowana dla nowych klientów. Zaciągając pożyczkę na raty w hapipożyczki, będziemy spłacać najniższą ratę (437,67 zł), a do tego pożyczymy najtaniej pieniądze, ponieważ RRSO to tylko 9,57% w skali roku. Konkurenci (również z rynku bankowego) okazali się mniej korzystni. Do tego w hapipożyczki wystarczy dowód osobisty do zaciągnięcia pożyczki ratalnej, a pieniądze są przesyłane niemal natychmiast po zaakceptowaniu umowy. W hapipożyczki można pożyczyć maksymalnie aż 25 000 zł, a maksymalny okres spłaty to 48 miesięcy. Należy podkreślić, że hapipożyczki zwyciężyły nie tylko w rankingu Comperii. Oferta tej firmy okazała się najlepsza również w zestawieniach innych znanych porównywarek finansowych – sowafinansowa.pl, loando.pl, pozyczkaportal.pl i pożyczkowy-portal!

Pożyczka online przed świętami może stać się ważnym wsparciem w przygotowaniach do Wigilii. Warto jednak w przedświątecznej gorączce pamiętać, żeby dokładnie przeanalizować oferty pożyczek dostępnych na rynku. Jeśli nie macie czasu, sprawdźcie rankingi pożyczkodawców!

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt „Pożyczka dla Nowych Klientów” dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *